الوافیـــــــــــــــه

الوافیـــــــــــــــه

حسین ؛ارباب بی کفنم،

حسین ، نذر تو جان و تنم

ذکر شب و روزم زاین غصه بسوزم

در کرب و بلا راه نداده ای ،هنوزم
...

آقا بنما برما نگهت را ....

بایگانی
نویسندگان
پیوندها

۲۷ مطلب توسط «سامیه محفوظ» ثبت شده است

چهارشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۳، ۰۱:۱۲ ق.ظ

السلام علیک یا ابا عبدالله ....

http://ravag.ir/index.php/%D8%A2%D9%84%D8%A8%D9%88%D9%85-%D8%B9%DA%A9%D8%B3/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B0%D9%87%D8%A8%DB%8C/image.raw?type=orig&id=174

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ دی ۹۳ ، ۰۱:۱۲
چهارشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۳، ۱۲:۵۷ ق.ظ

حجّت خدا بر دوش پدر و معرّفى به احمد قمى

http://asrupload.ir/img/images2/emam-hasan-asgari-8.jpg


مرحوم شیخ صدوق و برخى دیگر از مورّخین و محدّثین شیعه و سنّى آورده اند:
یکى از بزرگان قم به نام احمد بن اسحاق اشعرى قمّى حکایت کند: روزى به محضر مبارک حضرت ابومحمّد، امام حسن عسکرى علیه السلام شرفیاب شدم و خواستم درباره حجّت خدا و خلیفه پس از آن حضرت ، از ایشان سؤ ال کنم .
همین که در محضر شریف امام علیه السلام وارد شدم و سلام کردم ، بدون آن که سخنى گفته باشم ، مثل این که از نیّت و افکار من آگاه بود، مرا مخاطب قرار داد و فرمود:
اى احمد بن اسحاق ! خداوند تبارک و تعالى از زمان خلقت حضرت آدم علیه السلام تا برپائى قیامت ، بندگان خود را بدون حجّت و راهنما رها نکرده است .
و در هر زمانى - از باب لطف - یکى از بندگان شایسته خود را حجّت بر انسان ها قرار داده است که به وسیله وجود مبارک او حوادث خطرناک برطرف مى شود، باران رحمت خدا فرود مى آید و زمین به برکت وجود حجّت خداوند متعال ، برکات درون خود را ظاهر مى سازد و در اختیار بندگان و دیگر موجودات قرار مى دهد.
عرض کردم : یاابن رسول اللّه ! فدایت گردم ، امام و خلیفه بعد از شما چه کسى است ؟
هنگامى که این سؤال را طرح کردم ، امام حسن عسکرى علیه السلام سریع از جاى خود برخاست و درون منزل رفت و پس از لحظه اى بازگشت ، در حالى که کودکى خردسال را در آغوش خود گرفته بود، و همانند ماه شب چهارده نورانى بود و مى درخشید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ دی ۹۳ ، ۰۰:۵۷
چهارشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۳، ۱۲:۵۱ ق.ظ

سخنانى تکان دهنده در کودکى

http://s5.picofile.com/file/8120090626/emam_hasan_askar2i.jpg


بسیارى از تاریخ ‌نویسان آورده اند:
روزى یکى از بزرگان شهر سامراء به نام بهلول از محلّى عبور مى کرد، بچّه هائى را دید که مشغول بازى هستند.
و حضرت ابومحمّد حسن بن علىّ عسکرى علیه السلام را دید - در حالى که کودکى خردسال بود - کنارى ایستاده و گریه مى کند.
بهلول گمان کرد که چون این کودک ، اسباب بازى ندارد، نگاه به بچّه ها مى نماید و با حسرت گریه مى کند؛ به همین جهت جلو آمد و اظهار داشت : اى فرزندم ! ناراحت مباش و گریه نکن ، من هر نوع اسباب بازى که بخواهى ، برایت تهیّه مى کنم .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ دی ۹۳ ، ۰۰:۵۱
سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۳، ۰۴:۵۹ ب.ظ

اعتبار اربعیناز قدیم الایام میان شیعیان و در تقویم تاریخی وفادارن و محبّین سالار شهیدان اربعین اعتبار خاصی داشته است و یکی از پر ارزش ترین تأئیدات، روایت گرانبهای حضرت امام حسن عسگری (ع) است که فرموده اند: نشانه های مؤمن پنج چیز است.

۱- خواندن ۵۱ رکعت نماز در شبانه روز.
۲- خواندن زیارت اربعین.
۳- انگشتر به دست راست کردن.
۴- وجود آثار سجده بر پیشانی.
۵- بلند خواندن بسم الله الرحمن الرحیم در نماز.

این حدیث تنها مدرک معتبری است که جدای از خود زیارت اربعین که در منابع دعائی آمده، به اربعین امام حسین (ع) و بزرگداشت آن روز تصریح کرده است.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ آذر ۹۳ ، ۱۶:۵۹
يكشنبه, ۹ آذر ۱۳۹۳، ۰۷:۱۴ ب.ظ

امام کاظم ع

آثار پابرجای سلوک اخلاقی و علمی امام موسی‌‌ کاظم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ آذر ۹۳ ، ۱۹:۱۴
يكشنبه, ۹ آذر ۱۳۹۳، ۰۷:۰۷ ب.ظ

صبر و گوشه گیری از اهل دنیا


                                     آثار پابرجای سلوک اخلاقی و علمی امام موسی‌‌ کاظم


«أَلصَّبْرُ عَلَی الْوَحْدَةِ عَلامَةُ قُوَّةِ الْعَقْلِ، فَمَنْ عَقَلَ عَنِ اللّهِ تَبارَکَ وَ تَعالی إِعْتَزَلَ أَهْلَ الدُّنْیا وَ الرّاغِبینَ فیها وَ رَغِبَ فیما عِنْدَ رَبِّهِ وَ کانَ اللّهُ آنِسَهُ فِی الْوَحْشَةِ وَ صاحِبَهُ فِی الْوَحْدَةِ، وَ غِناهُ فِی الْعَیلَةِ وَ مُعِزَّهُ فی غَیرِ عَشیرَة.»:

صبر بر تنهایی، نشانه قوّت عقل است، هر که از طرف خداوند تبارک و تعالی تعقّل کند از اهل دنیا و راغبین در آن کناره گرفته و بدانچه نزد پروردگارش است رغبت نموده، و خداوند در وحشت انیس اوست و در تنهایی یار او، و توانگری اوست در نداری و عزّت اوست در بی تیره و تباری .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ آذر ۹۳ ، ۱۹:۰۷
پنجشنبه, ۶ آذر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۲ ق.ظ

زنى شرافتمند و خوش عقیده

بشار مکارى گفت در کوفه خدمت حضرت صادق (علیه السلام ) مشرف شدم . آنجناب مشغول خوردن خرما بود فرمود بشار، بیا جلو بخور. عرض کردم در بین راه که مى آمدم منظره اى دیدم که مرا سخت ناراحت کرد، اکنون گریه گلویم را گرفته نمى توانم چیزى بخورم بر شما گوارا باد. فرمود به حقى که مرا بر تو است سوگند مى دهم پیش بیا و میل کن . نزدیک رفته شروع به خوردن کردم .
پرسید در راه چه مشاهده کردى ؟ عرض کردم یکى از ماءمورین را دیدم که با تازیانه بر سر زنى مى زد و او را بسوى زندان و دارالحکومه مى کشانید. آن زن با حالتى بس تاءثیرانگیز فریاد مى کرد ( المستغاث بالله و رسوله ) هیچکس به فریادش نرسید. پرسید از چه رو اینطور او را مى زند؟ عرض ‍ کردم من از مردم شنیدم آن زن در بین راه پایش لغزیده و به زمین خورده است در آنحال گفته ( لعن الله ظالمیک یا فاطمة ) خدا ستمکاران تو را لعنت کند اى فاطمه زهرا علیها السلام . از شنیدن این موضوع حضرت صادق شروع به گریه کرد. آنقدر اشک ریخت که دستمال و محاسن مبارک و سینه اش تر شد.
فرمود بشار با هم به مسجد سهله برویم دعا کنیم براى نجات یافتن این زن . یکى از اصحاب خود را نیز فرستاد تا به دارالحکومه رود و خبرى از او بیاورد. وارد مسجد شدیم ، هر یک دو رکعت نماز خواندیم حضرت صادق دستهاى خود را بلند کرده دعائى خواند و به سجده رفت . طولى نکشید سر برداشته فرمود حرکت کن برویم او را آزاد کردند. در بین راه برخورد کردیم با مردى که او را براى خبرگیرى فرستاده بودند. آنجناب جریان را پرسید؛ گفت زن را آزاد کردند، از وضع آزاد شدنش سوال کرد. گفت من در آنجا بودم دربانى او را به داخل برد پرسید چه کرده اى ؟ گفته بود من به زمین خوردم گفتم ( لعن الله ظالمیک یا فاطمة) دویست درهم امیر به او داد و تقاضا کرد او را حلال کند و از جرمش بگذرد ولى آن زن قبول نکرد. آنگاه آزادش کردند.
حضرت فرمود از گرفتن دویست درهم امتناع ورزید؟ عرض کرد آرى با اینکه به خدا سوگند کمال احتیاج را دارد. حضرت از داخل کیسه اى هفت دینار خارج نموده فرمود این هفت دینار را برایش ببر و سلام مرا به او برسان . بشار گفت به در خانه آن زن رفتم . سلام حضرت را به او رسانیدم . پرسید شما را به خدا قسم حضرت صادق مرا سلام رسانیده . جواب دادیم آرى ، از شنیدن این موهبت بیهوش شد. ایستادیم تا به هوش آمد دینارها را به او تسلیم کردیم گفت ( سلوه ان یستوهب امته من الل ) از حضرت بخواهید آمرزش کنیز خود را از خداوند بخواهد. پس از بازگشت جریان را به عرض امام (علیه السلام ) رساندیم ، آنجناب به گفته ما گوش فرا داده بود و در حالى که مى گریست برایش دعا مى کرد.(1)http://yamojir.com


1- بحارالانوار، ج 11، ص 225.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ آذر ۹۳ ، ۰۰:۰۲
چهارشنبه, ۵ آذر ۱۳۹۳، ۱۱:۴۸ ب.ظ

ردپای سردارسلیمانی در«جلولا»ارتش عراق با کمک نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان از ساعت ۶ صبح (به وقت محلی) روز یکشنبه دوم آذرماه از پنج محور، عملیات آزادسازی جلولا از چنگال داعش را آغاز کرد که سرانجام در عصر آن روز جلولا به همراه محلات تجنید، وحده و جماهیر از لوث وجود عناصر این گروه تروریستی پاکسازی شد.
مردم عراق یک روز پس از این پیروزی ارزشمند، با انتشار عکس جدیدی از سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در شبکه‌های اجتماعی، خبر از حضور سردار پر افتخار ایران اسلامی در عملیات آزادسازی شهر "جلولا" دادند.


همانطور که «لقمان فیلی» سفیر عراق در آمریکا در گفت‌وگویی اظهار کرد که حضور سردار سلیمانی در عراق امری طبیعی است، تمام شهروندان عراقی به حضور این فرمانده ایرانی افتخار کرده و حتی بارها در شبکه‌های اجتماعی از وی درخواست کرده‌اند ‌که مناطقی همچون کوبانی را از دست تروریست‌های داعش خارج کند.


بر پایه این گزارش، جلولا چهارمین منطقه عراق پس از آمرلی، جرف الصخر و طوزخورماتو است که تصاویر حاج قاسم پس از آزادسازی آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و بازتاب گسترده‌ای را به همراه داشته است.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ آذر ۹۳ ، ۲۳:۴۸
يكشنبه, ۲ آذر ۱۳۹۳، ۱۲:۱۵ ق.ظ

بسیج....

http://mosbat.persiangig.com/image/basij-lashkare-khoda.jpg


بسیج همان ستاره ی دنباله دار است که آدمک خاکی را


بر بالهای فرشتگان پیوند می زند


تا بارگاه قرب الهی را دریابد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ آذر ۹۳ ، ۰۰:۱۵
يكشنبه, ۲ آذر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۸ ق.ظ

شهید ابراهیم هادی

معـبری بهـ آسـمان

http://noorehadi.blog.ir/

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۲ آذر ۹۳ ، ۰۰:۰۸